0000000000 Зелена лавка

ТІМОХІНОН

ТІМОХІНОН, КОМПОНЕНТ ЧОРНОГО КМИНУ — ЗНИЩУВАЧ РАКОВИХ КЛІТИН.

Чому в кожному пакетику продукції RAIN є чорний кмин? Тому що там є тімохінон !!!

По нашому – ЧОРНУШКА!

Тімохінон — протипухлинний, антиоксидантний, антибактеріальний компонент олії чорного кмину. Тімохінон має протизапальну і болезаспокійливу ефектом. Крім того, було підтверджено його жовчогінну дію (стимуляція вироблення жовчі), що робить його значущим при обміні жирів і детоксикації.

 

Дослідження фармакологічного факультету університету Анкари (1985) характеризують тімохінон як засіб, що захищає від нападів астми і має, бронхолітичний і, до певної міри, антигістамінний ефект. Турецькі дослідження на базі сільськогосподарського факультету Університету Ерзурум (1989) довели антибактеріальні і протигрибкові якості ефірної олії чорного кмину. Це дуже характерно і для тімохінона. Виявлено, що тімохінон в ефірному маслі чорного кмину здатний знижувати концентрацію холестерину і тригліцеридів в плазмі крові.

 

Тімохінон (С10 Н12 О2) — 2-метил-5-ізопропіл-1,4- бензохинон. Знайдений в ефірному маслі Monarda fistulosa і Mosla grosserrata разом з тімогідрохіноном. Дуже багато тімохінона (до 60%) міститься в екстрактивних (CO2 — екстракція) ефірному маслі чорного кмину (Nigella sativa). Передбачається наявність в ефірному маслі і складного комплексу тімохінона і гідрохінону — тімохінгідрона. Знайдено, що ці сполуки мають антиоксидантні властивості (прооксидантні — в разі високих концентрацій), а також здатні захищати печінку від хімічно-індукованого ушкодження.

 

Тімохінон — кристалічна речовина з запахом хінона і тимолу. На світлі повільно перетворюється в дітимохінон. Використовується як антиоксидант в харчових продуктах. Згідно з висновками американських онкологів, тімохінон блокує активність запальних цитокінів — таких, як ТНФ-альфа, інтерлейкін-1бета, інтерлейкін-8, Cox-2 і MCP-1. Також речовина перешкоджає вираженню і синтезу NF-kappaB — фактор, що впливає на розвиток запальних процесів. Активація цього чинника помічена у хворих на рак підшлункової залози, через що ракові клітини стають стійкими до хіміотерапевтичних агентам, пояснюють терапевти.

 

Випробування властивостей тімохінона на організмі тварин показали, що рослинний компонент на 67% зменшує обсяг пухлини і значно скорочує рівні шкідливих цитокінів. Лікарі покладають великі очікування на потужні і, що важливо, безпечні ефекти трави в якості профілактики та терапії не тільки раку підшлункової залози, а й раку простати і товстої кишки. У лабораторних дослідженнях виявлено, що масло насіння чорного кмину здатне вбивати клітини раку простати. Вчені з Університету Тулейн виявили, що тімохінон (TQ) має протиракові властивості, які пригнічують ріст і призводять до загибелі агресивні клітини раку простати. Це відкриття сталося у результаті пошуку вченими природного засобу з протираковими властивостями. За словами доктора Debasis Mondal, який був у складі дослідницької групи, «Комплементарна і альтернативна медицина (CAM) стає дуже важливим доповненням терапії хворих на рак, пом’якшує побічні ефекти хіміотерапії, а також підвищує їх антипухлинні властивості.»

 

Дослідники визнали, що тімохінон, що міститься в маслі чорного кмину (Nigella Sativa) має такий же ефект як убіхінон або кофермент Q, який також є важливим речовиною, що виробляється організмом. Вони виявили, що тімохінон швидко генерує активні форми кисню (АФК) проти особливо агресивних типів LNCaP і С4-2B клітин раку простати. У ракові клітинах, стійких до хіміотерапії виявлені високі рівні глутатіону (GSH), який також знижується під впливом сполук масла насіння.

 

Передбачається, що спільна індукуюча і переважна дія АФК рівня глутатіону тімохіноном, знайденого в маслі чорного кмину, призводить до загибелі клітин раку простати. Д-р Стівен Р. Гудман, головний редактор Експериментальної Біології і Медицини говорить, що дослідження показали, що тімохінон ефективно знищує гормон-залежні і незалежні ракові клітини простати. Механізм дії, як видається, полягає в тому, що тімохінон викликає окислювальний стрес і пригнічує GSH рівень. Це говорить про те, що окислювальний стрес може привести до зниження росту пухлини і збільшення загибелі клітин в дуже агресивних формах раку передміхурової залози.

 

Було виявлено, що Тімохінон, знайдений в олії насіння чорного кмину (Nigella Sativa), знищує клітини раку підшлункової залози, раку товстої кишки, і був протестований на предмет виліковування раку молочної залози. Лабораторне дослідження показало, що тімохінон вбиває ракові клітини простати і може лікувати агресивні форми раку простати.